Slovo ku krúžkovaniu

Autor: martin Danko | 8.3.2012 o 17:29 | Karma článku: 4,99 | Prečítané:  491x

V záverečnej fáze predvolebnej produkcie sa množia články, ktoré odporúčajú zakrúžkovať toho-ktorého kandidáta, (kamoša),za poslanca do parlamentu, ale aj samochváliace príspevky, ktoré odporúčajú čitateľom-voličom zakrúžkovať priamo autora. Krúžkovanie-prednostný hlas, ako prvok voličovej "moci", má byť -  a možno aj je, ozdobou našej priamej demokracie.

 

Navrhujem, aby sa nákladne zvolení zástupcovia ľudu zaoberali myšlienkou krúžkovania nielen  vo voľbách, ale aj myšlienkou krúžkovať existujúcich poslancov na konci volebného obdobia, či už riadneho, alebo skráteného, ako je to naše teraz. Tam by mi ale nestačilo krúžkovať iba na nejakých kandidátkach, to teda nie, mám na mysli krúžkovanie v ornitologickom slova zmysle. Teda  pán dosluhujúci poslanec, ktorý v parlamente vynaložil mimoriadne úsilie na morálnu či odbornú diskvalifikáciu funkcie poslanca NR , tento by na konci jeho volebného obdobia dostal na viditeľné miesto svojho tela trvalý krúžok, ktorý by oznamoval jeho okoliu, že je pekný vták.(Slovenčina pozná významy slova vták nielen vo vzťahu k nevinným operencom). Takýto krúžok by svojím informačným významom potenciálne obmedzil páchanie ďalších škôd týmto indivíduom na zdraví a majetku občanov Znemožnil by mu napr. kandidovať na kandidátke inej, alebo novozaloženej politickej strany. Naopak, spoločne s ďalšími podobne okrúžkovanými kolegami by mohol fungovať v "tieňovom parlamente", pravda, tento by si museli financovať z vlastných peňazí. Vzhľadom na poslednú podmienku by som predpokladal aj výrazný terapeutický efekt takéhoto krúžkovania, totiž rýchle a lacné vyliečenie klinického stavu-chorobnej predstavy, že politika je pre neho to pravé.

Výber takýchto poslancov na krúžkovanie by mal na starosti Ornitologický výbor NR, jeho členmi by ale museli byť mimozemšťania. Tam je kameň úrazu môjho návrhu.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

BRATISLAVA

Nivy zatvoria. Pozrite si, kde vystúpite v Bratislave z autobusu

Novú stanicu chcú postaviť do troch rokov.

SVET

Zomrela dedička L'Oréalu, najbohatšia žena sveta

Zásluhy Liliane Bettencourtovej sa ocitli v tieni afér.


Už ste čítali?