Je cesta do pekla dláždená dobrými úmyslami?

Autor: martin Danko | 29.2.2012 o 9:12 | (upravené 29.2.2012 o 9:24) Karma článku: 6,46 | Prečítané:  882x

Po voľbách v roku 2010 vznikla na Slovensku bezprecedentná situácia: Jednoznačne najsilnejšia ľavicová strana a dominantný víťaz volieb nezostavila vládu. Vládu zostavila koalícia štyroch pravicových strán, obsadila post premiéra ženou-intelektuálkou nezaťaženou fungujúcimi politickými manuálmi. Za vládnu stranu sa etablovala pre podnikateľskú sféru a strednú vrstvu príťažlivým programom SaS a obsadila významné rezorty.

Pravicová koalícia predložila v dejinách samostatného štátu zatiaľ najambicioznejší vládny program transparentného a nekorupčného spôsobu vládnutia, garanciou jeho naplnenia mala byť hlavne osoba premiérky a uplatňovanie definovaných politických priorít SDKÚ-DS, KDH, Most-u a nového subjektu SaS.

V súčasnosti, po samodeštruktívnom páde vlády a vyhlásení predčasných parlamentných volieb sme účastníkmi a svedkami  najšpinavejšej predvolebnej kampane, kampane, ktorú proti sebe vedú nielen ustálení, ideologicky odlišní politickí protivníci, ale aj a práve politické strany bývalej vládnej koalície. Opäť bezprecedentne v dejinách moderného Slovenska.

Žumpa nazvaná volebnou kampaňou je plná, myslím, že 5-10 ďalších exkrementov naviac na tomto stave už nič podstatné  nezmení. Paradox medzi proklamovaným spôsobom vládnutia pravicových strán a skutočným spôsobom výkonu moci v štáte zavŕšeným vyhlásením predčasných parlamentných volieb, paradox medzi proklamovanou ideovou, programovou príbuznosťou pravicových strán v čase vzniku vládnej koalície a súčasnými spôsobmi vedenia predvolebného boja proti sebe navzájom, tieto paradoxy  logicky postulujú  otázky:Ktorý spôsob prejavu-existencie pravicových strán je vlastne pravdivý? Kde je nejaká fundamentálna hodnotová báza tej-ktorej pravicovej strany, hodnotová báza, ktorá je čitateľná tak v čase delenia moci, tak v čase výkonu moci, tak v čase lovenia voličov?

Odpovede, napriek tomu, že som dlhoročný nevolič slovenskej ľavice, neviem nájsť. Ak mi pomôžete, budem rád.

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Poliaci vyšetrujú Štrougala. Na Slovensku sú zločiny premlčané

Poľsko rieši štyri prípady usmrtenia ľudí elektrinou na hranici s ČSSR. Na slovenskej časti hranice s Rakúskom ich zomrelo vyše štyridsať.

KOMENTÁRE

Pripomeňme si, že režim bol naozaj zločinecký

Námietka, že ÚPN v Poľsku má väčšie právomoci, je nemiestna.

TECH

Veľký objav astronómov, ďaleké planéty môžu mať vodu aj život

V systéme Trappist-1 je sedem Zemi podobných planét.


Už ste čítali?