Je cesta do pekla dláždená dobrými úmyslami?

Autor: martin Danko | 29.2.2012 o 9:12 | (upravené 29.2.2012 o 9:24) Karma článku: 6,46 | Prečítané:  895x

Po voľbách v roku 2010 vznikla na Slovensku bezprecedentná situácia: Jednoznačne najsilnejšia ľavicová strana a dominantný víťaz volieb nezostavila vládu. Vládu zostavila koalícia štyroch pravicových strán, obsadila post premiéra ženou-intelektuálkou nezaťaženou fungujúcimi politickými manuálmi. Za vládnu stranu sa etablovala pre podnikateľskú sféru a strednú vrstvu príťažlivým programom SaS a obsadila významné rezorty.

Pravicová koalícia predložila v dejinách samostatného štátu zatiaľ najambicioznejší vládny program transparentného a nekorupčného spôsobu vládnutia, garanciou jeho naplnenia mala byť hlavne osoba premiérky a uplatňovanie definovaných politických priorít SDKÚ-DS, KDH, Most-u a nového subjektu SaS.

V súčasnosti, po samodeštruktívnom páde vlády a vyhlásení predčasných parlamentných volieb sme účastníkmi a svedkami  najšpinavejšej predvolebnej kampane, kampane, ktorú proti sebe vedú nielen ustálení, ideologicky odlišní politickí protivníci, ale aj a práve politické strany bývalej vládnej koalície. Opäť bezprecedentne v dejinách moderného Slovenska.

Žumpa nazvaná volebnou kampaňou je plná, myslím, že 5-10 ďalších exkrementov naviac na tomto stave už nič podstatné  nezmení. Paradox medzi proklamovaným spôsobom vládnutia pravicových strán a skutočným spôsobom výkonu moci v štáte zavŕšeným vyhlásením predčasných parlamentných volieb, paradox medzi proklamovanou ideovou, programovou príbuznosťou pravicových strán v čase vzniku vládnej koalície a súčasnými spôsobmi vedenia predvolebného boja proti sebe navzájom, tieto paradoxy  logicky postulujú  otázky:Ktorý spôsob prejavu-existencie pravicových strán je vlastne pravdivý? Kde je nejaká fundamentálna hodnotová báza tej-ktorej pravicovej strany, hodnotová báza, ktorá je čitateľná tak v čase delenia moci, tak v čase výkonu moci, tak v čase lovenia voličov?

Odpovede, napriek tomu, že som dlhoročný nevolič slovenskej ľavice, neviem nájsť. Ak mi pomôžete, budem rád.

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Kotlebovcom po zrušení môžu siahnuť na majetok, pozrite sa na aký

Kotlebovcom sa po vstupe do banskobystrickej župy začalo dariť, kupovali autá aj domy.


Už ste čítali?